Sinds kort heb ik het volgende probleem:
Wanneer ik de auto uit zet, sleutels er uit etc. en uiteraard de verlichting uit doe gaan de koplampen en de parkeerverlichting zomaar aan... uit.... aan... etc. Soms blijven ze een tijdje branden, dan weer een tijdje uit, dan een paar keer knipperen enz enz.
Ik heb gekeken welke relais het zijn, en als ik het relais van de koplampen en de relais van de parkeerverlichting er uit haal zijn de lampen (uiteraad ) uit.
Met contactpunten reiniger ( geen contact spray maar reiniger ) heb ik de punten van de relais schoongemaakt met een elektrische tandenborstel. Die zijn helemaal mooi schoon nu, ook de sleuven waar de relais in gaan heb ik mooi schoon gemaakt op dezelfde manier. Dit helpt tot nu toe niet.
Heeft iemand een idee waar het aan zou kunnen liggen ?
De auto is voorzien van startonderbreker d.m.v. een sleutelhanger , hier gaat de auto mee op slot ( deuren ) en op alarm, en weer van af.
Verder moet je ook op dit knopje op de sleutelhanger drukken om de auto van de startonderbreker te halen om te kunnen starten
Ik weet niet of dat met het probleem te maken heeft maar het is elektrisch dus ik dacht ik meld het in ieder geval maar....
Alvast bedankt voor het meedenken !
Vr. groet,
Tim
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Chrysler Voyager of stel zelf een nieuwe vraag.
Geldt dit voor alle normale verlichting (ook achterlichten en dashboard) of alleen koplampen? Is dit probleem er ook tijdens het rijden of als het contact gewoon aan staat? Als het goed is zou je normaal gesproken een klikje horen van een relais bij het inschakelen van het licht (zet het licht maar eens heel langzaam aan). Hoor je (tijdens het knipperen) dit klikken ook als de schakelaar uit is en contact uit? Dan zou het "gewoon" aan de lichtschakelaar kunnen liggen.
Als je geen relais hoort tikken (terwijl het licht wel knippert) zit het probleem na het relais, bijvoorbeeld in de bedrading naar de lampen toe (kortsluiting).
Ook zijn over het algemeen elektrische storingen vaak aan een slechte massa verbinding te wijten. Bij de accu en aan/rondom het motorblok kunnen diverse massakabels zitten (platte gevlochten koperstrippen).
Mvg,
Jvr