Citroën Jumper 2005: start niet na opladen batterij

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2005, Brandstof: Diesel, Transmissie: Handgeschakeld, Motorinhoud (cc): 2800, Vermogen (kw): 94

Nadat we de batterij hadden herladen, start de Jumper niet meer. Bij het aanzetten van het contact, gebeurt er niets:
Hij gloeit niet meer voor. Lampje gaat onmiddellijk uit na contact.
Startmotor draait niet meer, probeert niet meer. Ik hoor zelfs geen relais trekken.
Ik heb de zekeringen nagemeten, voor zover dat mogelijk is, alles blijkt in orde.
Er is wel mogelijk een directe kortsluiting gemaakt tussen de batterijpolen bij het aansluiten van startkabels.
Ondertussen is de batterij volgeladen maar hij start nog steeds niet.
Heeft er iemand goede ideeën!?

Geplaatst door

Yvegenitoepolev

75 km

al 5 jaar lid

Reacties

Oplossing van patrickmk3
hoor je nog wel een tik van de startmotor of ook niet ?
heel vaak bij deze series is de massa van chassis naar versnellingsbak slecht is even het controleren waard.
Bekijk in de discussie
Dan vermoedelijk iets in de electronika opgeblazen door de kortsluiting.
kaleido 1 158.650 km
Bedankt voor uw snelle reactie!
Kan je iets nameten?
De startmotor reageerde al niet meer voor de "kortsluiting"...
Yvegenitoepolev Topicstarter 75 km
zekeringen onder de motorkap zijn gecontroleerd of alleen de gene op de bsi.
en zekeringen op de accu zijn ook gecontroleerd ?
patrickmk3 1.170 km
Bedankt voor uw reactie!
Ik heb op 3 plaatsen zekeringen gechecked. 2 in de cabine, in de stijl aan passagiers- en bestuurderszijde en de zekeringen onder de motorkap. Die staan niet op de accu.
Yvegenitoepolev Topicstarter 75 km
Heeft u niet een 4 tal zekeringen op de accu zitten ? Zijn geen steek zekeringen zijn zekeringen die met schroefdraad gemonteerd zitten
patrickmk3 1.170 km
Dat moet ik eens nakijken... Zal eens doen, bedankt
Yvegenitoepolev Topicstarter 75 km
Oplossing
hoor je nog wel een tik van de startmotor of ook niet ?
heel vaak bij deze series is de massa van chassis naar versnellingsbak slecht is even het controleren waard.
patrickmk3 1.170 km
Bedankt, zal ik eens nakijken!
Yvegenitoepolev Topicstarter 75 km
We hebben de startmotor los gemaakt. Er was een losse connectie tussen ventiel en motor. De kabelschoen was stuk. We hebben die vervangen en het probleem is opgelost. Bedankt voor de nuttige tips
Yvegenitoepolev Topicstarter 75 km
Mooi dat het opgelost is
patrickmk3 1.170 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Citroën Jumper of stel zelf een nieuwe vraag.