Bij het opzetten van contact, en ook tijdens het draaien van de motor, draait de electrische servopomp van de stuurbekrachtiging van een Saxo van 97 constant. Is dit normaal, of hoort zij niet enkel aangedreven te worden zodra er een beweging op het stuur gebeurt?
Twijfel! Ik heb net eens het contact opgezet van een oude 106 met servostuur (wel een 1400, maar dat lijkt me niet verschillend te zijn van de 1.1), en hier hoor je enkel de benzinepomp voor een paar seconden, daarna blijft het muisstil. Zou het kunnen dat de servopomp wel permanent draait, maar dan slechts met draaiende motor?
106 is even oud, en hij heeft ook zo'n pomp linksvooraan zitten hoor. Maar intussen doet de pomp niet meer raar als ik het contact opzet, alles blijft stil.
Als ik alles analyseer, kom ik op het volgende: na vervangen van distributieriem en waterpomp heb ik de motor laten warmdraaien zonder alternatorriem. Hierdoor is de accu natuurlijk aardig leeggetrokken. Het geluid is nadien ontstaan, dus bij het contact weer opzetten, zonder aangesloten alternator. Starten wilde hij toen niet, accu te zwak. En misschien is daardoor het relais van de pomp gaan 'kleven'. Na aansluiten van alternator, en een rit van een kwartiertje, is het vreemde verschijnsel verdwenen. Door voldoende spanning het relais weer gelost? Of zit de sturing van die pomp mee in het circuit van de alternator?
Vreemd, maar voorlopig ziet het er goed uit.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Citroën Saxo of stel zelf een nieuwe vraag.
nee bij deze draait hij heel de tijd.
bij een 106 van die leeftijd werkt het ook zo.
groetjes jan.
jan Tbuild
speed60.080 km