L.S.
Na reparatie van zware aanrijding rechts voor en vervanging van versnellingsbak krijgen wij de motor niet meer goed aan het lopen.Na diverse bezoeken aan Daihatsu dealers,Boschdienst etc. trekt de auto nu wel goed boven 3000 toeren, en houdt bij trekken en op helling in en na terugschakelen trekt ie weer even.Ook pingelt de motor als ie trekken moet. Loopt niet harder dan 120 km op het vlakke.Houdt dan na ca 3 minuten weer in.
In luxemburg op helling ging geel motorlampje aan, werd auto stilgezet en motor was erg heet. Oliepeilstok gaf voldoende olie aan,maar oliedamp kwam eruit pijpje.Ventilator draaide waarschijnlijk niet.Bij Daihatsu garage is daar een andere ignation coil(bobine?) erin gezet,merk diamond 90048-52104,die zou kapot zijn 4,8 ohm ipv. 09,-1,1.Na montage van de nieuwe een stuk beter,maar nog bovenstaand probleem.Bij dezelfde garage werd het relais van de koelventilator verwisseld:Denso056700-6480,waarme de ventilator weer liep.Terug in nederland zijn we
met deze auto bij diverse "diagnose specialisten" (3 verschilende)geweest. We kregen steeds andere instelingen te zien voor de ontstekingsafstelling.0-+2 weer een ander 5±2 en hij heeft zelfs op 8 gestaan.Bij sommige geen pingelen, maar totaal geen trekkracht. Vooral bij wegrijden bij stoplicht opeens geen trekkracht. Lveensgevaarlijk. Toen weer op pingelen laten zetten.
Nu willen we zelf het probleem oplossen.
A: met de juiste afstelgegevens te verkrijgen.Downloaden Waar?(krijgen wel van diverse daihatsu typen,maar niet van Gran Move 1,5 ltr. 16 valve. Er is ook later een 1,6 type motor gekomen.)
A1:een diagnosemeter aanschaffen,A2:welk merk A3:waar A4:prijs e
Deze ellende heeft ons al meer dan 600 E gekost afgezien van de monteurstijd.
Wie weet raad.
1: Afstelbaar zonder diagnose apparaten? Zoja
1a: welke afstellingsgegevens, 1b met welke meters 1c op welke punten 1d waar te meten
Zo nee,
1.1 waar zijn de afstelgegevens te verkrijgen
1.2 hoe?
1.3 welke meetapparatuur ?
1.4 waar verkrijgbaar
Gegevens van de auto: Daithatsu, Gran Move 1.5 chass.nr.JDAG303G000502633 dd. 27 juni 1997. Op schutbord
staat G303
Bvb dank
Maas/Garage Limpens.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Daihatsu Gran Move of stel zelf een nieuwe vraag.
Hebben jullie ook al eens naar de distributie afstelling gekeken.
Vlak voor de aanrijding zal er wel blokkerend geremd zijn misschien is daardoor de riem versprongen.
Hans