auto
close

Word Nu Gratis Lid van Problemcar.nl! 🚗💡

👉 Waarom lid worden?

Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!

Gratis lid worden

Fiat tempra liberty sw: Dashboard klokje

Bouwjaar: 1995

het Dashboard klokje werkt wel maar het licht is stuk?
hoe kom ik er bij om dat te verhelpen.

Geplaatst door

hans4026 +0

al 20 jaar lid

Reacties

Beste Hans,

Ik moet even in mijn geheugen graven, maar volgens mij ging het zo:
- Haal eerst een paar lampjes bij de dealer: Het zijn speciale en ze zijn niet duur. (het hoeft niet, in het dashboard zitten reservelampjes op plaatsen die niet worden gebruikt, bijvoorbeeld het voorgloeilampje bij een benzinemodel: Zie de plaatjes in het instructieboekje om de ongebruikte lampjes te kunnen vinden.
- de klokkenwinkel moet er helemaal uit, maar het is toch een vrij eenvoudig werkje:
- links van het stuur zit een klein "centenbakje": Draai de 2 inbusboutjes eruit
- boven op het dashboard voor de voorruit zitten 5 inbusboutjes: draai ze eruit
- onder het dashboard zitten 4 kruiskopschroeven: idem
- aan de linkerzijde van het dashboard (in de deuropening) zit ook nog een kruiskopschroef: idem. Volgens mij waren ze dat.
- til nu de hele klokkenwinkel voorzichtig naar boven en naar je toe. Als je aan de achterzijde kijkt, zie je alle dashboardlampjes zitten, ook bij het klokje: het zijn houdertjes die je een kwartslag moet draaien om ze los te kunnen nemen
- de nieuwe lampjes van de Fiat-dealer kan je in de houdertjes schuiven, nadat je het kapotte lampje met een punttangetje eruit hebt gewurmd
- draai de lamphoudertjes weer vast en monteer alles terug
- mocht je er toch niet goed bij kunnen, dan kan je altijd nog de kilometertellerkabel losmaken en de 4 overige witte stekkers. Dan kan je het dashboard helemaal eruit halen. (Dat zou ik niet doen, maar het kan wel).
- de hele klus moet je op je gemakkie binnen 3 kwartier kunnen klaren, maar doe voorzichtig aan!
Succes, Heino

Heino4267 +880

20 jaar

ik durf niet het dashboard te openen.
ik heb wel een paar parkers aan de onderkant los gedraaid .
maar toen ik die weer vast wilde zetten vielen die er zo uit.
ik laat het dan maar zo.
bedankt voor het meedenken

hans4026 +0

20 jaar

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Fiat Tempra of stel zelf een nieuwe vraag.