Hyundai Accent: Accent ploft in de uitlaat bij staionair op lpg

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2001, Brandstof: LPG, Motorcode: 1.3 12v

Mijn accent loopt staionair niet lekker op lpg, hij ploft in de uitlaat. Ik heb de bougies al vervangen, de kabels nog niet. Ik heb het idee dat ik ook een gaslucht ruik bij de uitlaat, net of niet alles verbrand wordt. Tijdens het rijden merk je er vrij weinig van. Voordat ik weer veel dure onderdelen ga vervangen zou ik graag wat tips ontvangen, ik ben al een vermogen kwijt aan deze auto..... alvast bedankt!

Geplaatst door

JelleD.

415 km

al 17 jaar lid

Reacties

Stel eerst de kleppen eens als dit nog mogelijk is........

paulmichiel

8.150 km

[quote=paulmichiel]Stel eerst de kleppen eens als dit nog mogelijk is........[/quote]
Hij heeft hydraulische kleppen.

JelleD.Topicstarter

415 km

Ook die kunnen uitgesteld zijn. dus even compressie meten.

paulmichiel

8.150 km

ok, maar kan dat ook al bij een km stand van 127000 ? Hij doet het trouwens wel goed op benzine....

JelleD.Topicstarter

415 km

Ja hoor als de klepzittingen zacht zijn dan is dit gewoon. Bij een tucson is de boel bij 80000 km al verrot....

paulmichiel

8.150 km

Heb vandaag compressie laten meten, 2e en 3e cilinder zuigerveren versleten.... Dat wordt dus een andere motor.

JelleD.Topicstarter

415 km

Denk eerder verbrande kleppen........

paulmichiel

8.150 km

[quote=JelleD.]Heb vandaag compressie laten meten, 2e en 3e cilinder zuigerveren versleten.... Dat wordt dus een andere motor.[/quote]
hoe weet je dat zo zeker?

jan5047

25.885 km

De monteur had na de 1e keer meten olie in de cilinder gespoten, toen was de meting wel goed. Volgens de monteur moet het aan de zuigerveren liggen.

JelleD.Topicstarter

415 km

ja dat kan inderdaad dit is een juiste procedure en zijn het geen kleppen
gr jan

jan5047

25.885 km

hoeft niet als hij er teveel olie op doet komt dit tussen de klep en klepzitting door het spatten en is deze ook goed afgedicht,een lektest bied meer zekerheid ik ga ook voor verbrande kleppen.en met slechte zuigerveren ploft hij niet uit de uitlaat.en wat ook vreemd is dat ie op benzine wel goed loopt,krijgt hij niet teveel gas??

[quote=robby10030]hoeft niet als hij er teveel olie op doet komt dit tussen de klep en klepzitting door het spatten en is deze ook goed afgedicht,een lektest bied meer zekerheid ik ga ook voor verbrande kleppen.en met slechte zuigerveren ploft hij niet uit de uitlaat.en wat ook vreemd is dat ie op benzine wel goed loopt,krijgt hij niet teveel gas??[/quote]
Ok..... dat wordt dus een lektest. Kan ik zelf nog wat aan het gas stellen?

JelleD.Topicstarter

415 km

weet iemand wat de electroden afstand van de bougies op lpg moet zijn? heb ze nu op 0.7 staan.

JelleD.Topicstarter

415 km

Jelle

Eerst een betrouwbare lektest laten doen...., je zoek het nu in een verkeerde hoek.
Electroden afstand van 0.7 is goed.

Gr. paul

P. Kelder

99.170 km

Auto is inmiddels verkocht, nu een echte auto aangeschaft (volvo 850 ) :-)

JelleD.Topicstarter

415 km

Die kosten in onderhoud ook echt geld,met name als ze op lpg staan en meer dan 3 ton gedraaid hebben.
En dat zal inmiddels wel gezien de bouwjaren die nog in omloop zijn.

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Hyundai Accent of stel zelf een nieuwe vraag.