Mijn vrouw heeft sinds half december een nissan micra K11 pre-facelift uit 1998.
Toen we hem kochten liep hij als een zonnetje, niks aan de hand.
Na een paar weken begon hij bij het wegrijden te horten en stoten alsof de band in de bak doorslipt. Kort daarna (paar keer lange stukken gereden) was het weg, maar nu, sinds een paar weken is het weer terug.
even de feiten op een rij:
- Bij lichtjes het pedaal aaien bij wegrijden: niks aan de hand
- bij het pedaal "normaal" intrappen bij wegrijden: horten en stoten
- (wat mijn vrouw helaas nog wel eens doet uit frustratie) pedaal behoorlijk intrappen tijdens horten en stoten: vloeiend accelereren.
- boven de 35-40km/u: nergens last meer van, accelereert gewoon vloeiend, hoe het pedaal ook wordt ingetrapt
- als de pook bij draaiende motor in de Neutral-stand wordt gezet krijg je hem er onmogelijk uit, dus motor af -> Parkeerstand -> motor weer starten.
- bij afremmen bokt en stoot hij ook als ze bijna stilstaat, alsof de band moeite heeft met het laatste stukje voordat hij "vrijloopt"
- Hij kruipt niet (dus zoals het hoort).
Ze heeft geen toerenteller, dus ik kan de toeren niet zijn bij accelereren, maar het klinkt allemaal gewoon normaal.
Moet ik nu de stofkoppeling en/of de koolborstels (laten) vervangen of zijn er nog andere mogelijkheden?
Bij voorbaat dank!
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Nissan Micra of stel zelf een nieuwe vraag.