Opel Kadett: Nieuwe voorpijp lekt bij aansluiting

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1982, Brandstof: Benzine, Motorcode: 10S

Vandaag een nieuwe voorpijp onder de Kadette gesleuteld. Een klusje van niks. Er is één probleem. De voorpijp lekt nog een beetje bij de aansluiting op de middenpijp. De voorpijp heeft een konische pakking van gevlochten staaldraad. Die schuift in de middenpijp. Met twee bouten met veren eromheen, worden de twee delen aan elkaar geschroefd. Ik kan de voorpijp-met-pakking niet verder in de middenpijp krijgen, want de bouten zitten al tot aan de aanslag vastgedraaid. Die kunnen niet verder.
Ik vroeg mij af hoe je zoiets nu verder gasdicht krijgt. Of moet ik die konische pakking eerst even insmeren met een soort uitlaatkit ofzo? Zo ja, wat kan ik dan het beste gebruiken?

gr.

Martijn

Geplaatst door

Martijn7427

3.600 km

al 23 jaar lid

Reacties

volgens mij moet die konische ring over de middenpijp,

voor de flens van de middenpijp zit nog een stukje pijp waar die konischering overheen moet.

dus jouw ring is te klein?

P.Rutser

2.045 km

Nee, hij moet er echt in. Ook de voorpijp heeft nog een stukje pijp na de flens. Daar schuift de ring overheen, en dan gaat het hele zaakje in de middenpijp. Zo zat het ook bij de oude voorpijp.

Martijn7427Topicstarter

3.600 km

Klopt. De pakkingring zit op de voorpijp. Iets uitlaatkit gebruiken is een optie. Bij elke automaterialenzaak verkrijgbaar. Het merk kit maakt niet uit. Ze doen allemaal hetzelfde. Overigens: vaak wordt de verbinding na enkele ritten vanzelf dicht.

moderator

32.365 km

Ja, de oude pijp was zo te zien ook niet gekit. Daarvan was de pakkingring gewoon dicht gaan zitten. Nou dan wacht ik gewoon even af of deze ook dicht gaat zitten, zo niet, dan haal ik uitlaatkit.
Bedankt voor de tips.

gr.

Martijn

Martijn7427Topicstarter

3.600 km

Wat kopervet op het conisch gedeelte doet wonderen.

Ramjod

6.935 km

Heeft zwarte Molykote-vet hetzelfde effect?

Martijn7427Topicstarter

3.600 km

Zou ik niet adviseren.
Kopervet is beter bestand tegen hoge temperaturen.

Ramjod

6.935 km

Heb je de conische pakking ook vernieuwd?

harnak

5.575 km

Ja

Martijn7427Topicstarter

3.600 km

Inderdaad een beetje kopervet. mischien een paar kleine tikken met een rubber hamer tegen de flens van de middenpijp richting pakking. om de pakking iets te laten zetten.
Wat ook nog kan is de veren opvullen met een ring voor meer spanning.

Mausx

6.425 km

Ik heb het uiteindelijk opgelost met uitlaatpasta. Even de boel losgehaald en alles ingesmeerd. Werkt uitstekend. Zit nu dicht.
BEdankt voor alle reacties.
Topic kan gesloten worden.

Martijn7427Topicstarter

3.600 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Kadett of stel zelf een nieuwe vraag.