Opel Rekord: Oliepeilstok

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1982, Motorcode: 2.0S / 2.3D

In onze Bedford is een Opel 2.0S motor ingebouwd. De carterpan is vervangen door een carterpan van een 2.3 D motor. De oliepeilstok is nog van de 2.0S motor. Wanneer ik nu olieververs gaat er maar liefst 6,5 liter olie in. En ook weer uit via luchtfilter. Kortom olie afgezogen.
Maar mijn vraag is nu of de peilstok van een 2.3 D langer is dan de peilstok van de 2.0S. Van de 2.0S is de stok 58 cm lang.
Heeft iemand daar zinnge informatie over.
Johan

Geplaatst door

JHV

3.080 km

al 20 jaar lid

Reacties

In een 2.0S gaat 3,8 liter inclusief filter.
In een 2,3D gaat 6,0 liter inclusief filter.
Ik weet niet of de peilstok langer of korter is.
Waarom heb je een pan van een 2.3D gemonteerd?

daninja

2.965 km

Ik heb de carterpan van een diesel eronder omdat de 2.0S motor anders niet in een Bedford past. De carterpan van een diesel heeft de bult aan de achterkant.
Het op deze deze manier plaatsen van een Opel motor in een Bedford gebeurd eigenlijk altijd. Is binnen de Bedford club ook geadviseerd.
Maar met 6 tot 6 1/2 liter olie in het 2.0S blok met 2.3D diesel carter komt de olie er via het luchtfilter weer uit.
Vandaar mijn vraag dus.
Johan

JHVTopicstarter

3.080 km

Simpel : peilstok van de 2.3 diesel gebruiken.
Of met deze vraag naar een Opeldealer.

mvg,
Hans.

Hans4040

123.030 km

Hans,
Tot die simpele oplossing was ik ook gekomen. Liever naar de dealer zal ik maar zeggen. Maar die kwam er ook niet uit. Ik had de oude peilstok opgemeten en dacht er dan simpel uit te kunnen komen. Doch helaas, ze kwamen met een peilstok van 39 cm aan!
En die peilstok heb ik bij sloperijen bij ons ook niet kunnen vinden. Hadden geen 2.3 D motor staan.
Maar ik ga idd bij andere sloperijen kijken naar die 2.3D peilstok.
Johan

JHVTopicstarter

3.080 km

Goed plan ,Succes.

mvg,
Hans.

Hans4040

123.030 km

Je kunt toch ook de carterpan verwijderen, de juiste hoeveelheid olie afmeten en zelf een peilstok fabriceren danwel modificeren?

Santa

27.190 km

Als je WEET hoevel olie erin moet en zeker weet dat die hoeveelheid er in zit ,kun je inderdaad zelf een pijlstok maken.

mvg,
Hans.

Hans4040

123.030 km

ben ik het niet hellemaal mee eens want wie zegt niet dat de aanzuig buis van de olie pomp nu hoger in de carterpan zit?

als je er dan de normale hoeveelheid olie in doet kan hij lucht gaan aan zuigen.

gr tijne

tijne

16.530 km

Tijne,
de aanzuigbuis van de oliepomp kun je een halve slag draaien zodat hij weer in de bult valt.
Sterker nog : dat moet ook wel , anders krijg je de carterpan niet onder de motor.

mvg,
Hans.

Hans4040

123.030 km

Nog even opgezocht :
in een 2.3 liter diesel gaat 5.5 ltr. olie inclusief filter , en niet 6,5 ltr.

mvg,
Hans.

Hans4040

123.030 km

nee oke maar ik las er niks over dus vandaar.

gr tijne

tijne

16.530 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Rekord of stel zelf een nieuwe vraag.