Peugeot 407 2006: Nieuwe velgen passen niet, remklauw komt er tegen.

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2006, Brandstof: Benzine, Transmissie: Automaat, Motorcode: RFJ, Motorinhoud (cc): 2000, Vermogen (kw): 103

Beste forumleden,
Pas geleden heb ik een setje monaco GP1 velgen aangeschaft voor mijn. Peugeot 407.
Deze velgen hebben een ET waarde van 45. De oude velgen van mijn auto hebben een ET van 44 dit scheelt maar 1, dus ik dacht dat dat wel moest kunnen. Vandaag wilde ik de velgen monteren maar de voorwielen kreeg ik niet gemonteerd, de spaken van de velg raken de remklauw net. Met de oude velgen had ik ruim een halve centimeter speling tussen de klauw en de spaken. Hoe kan dit en nog belangrijker: hoe is dit op te lossen? Spoorverbreders? Wil deze velgen er echt onder hebben, heb er namelijk ook al nieuwe banden op laten draaien...

Geplaatst door

RM01

75 km

al 5 jaar lid

Reacties

DE vorm van de velg is natuurlijk ook bepalend , niet alleen de ET waarde
DE bandenmaat inch maat van de velg komt wel overeen ?
kaleido 1 158.600 km Reageer
Ja beiden 17 inch, exact dezelfde bandenmaat.
RM01 Topicstarter 75 km Reageer
ET waarde is echt maar 1 mm , dit zou het verschil niet mogen veroorzaken , dan is dus de vorm van de velg de oorzaak , spoorverbreders ben ik geen voorstander van , geeft vaak meer ellende dan het oplost , de keus is aan u , maar dan wel voor en achter.
kaleido 1 158.600 km Reageer
Wat zijn de redenen om wel/niet aan spoorverbreders te beginnen? Als ik spoorverbreders van 10mm zou nemen moet het passen.
RM01 Topicstarter 75 km Reageer
met spoorverbreders worden de lagers verkeerd belast en slijten deze sneller.

groetjes jan.
jan T 60.080 km Reageer
is dit ook al het geval als ik ze zou verbreden met 8-10 mm?
RM01 Topicstarter 75 km Reageer
Stuurgeometrie gaat ook de mist in .
kaleido 1 158.600 km Reageer
Het is niet de officiële , zeg maar professionele manier, maar begrijp de situatie dat je het toch zelf wil oplossen. Als er maar een heel klein beetje aan scheelt zou je met een vijl de remklauw kunnen bijvijlen. Goed kijken waar hij er tegen an loopt en nogmaals als het maar om 1 of 2 mm gaat zou dat naar mijn idee geen problemen geven.
memos 4.190 km Reageer
als ik dat zou doen heeft de velg nog maar 1 of 2 mm speling ten opzichte van de remklauw, zou dit niet wat meer moeten wezen? is nu zo'n 7-8mm schat ik.
RM01 Topicstarter 75 km Reageer
altijd lekker, breng je je auto straks een keer weg voor nieuwe remmen, passen de wielen niet meer. al paar keer meegemaakt helaas😂. gewoon bandjes er weer af en passende wielen halen. enige fatsoenlijke oplossen waarbij je auto ook gewoon goed blijft rijden.
harry4203 39.480 km Reageer
Ja was niet van plan om te gaan slijpen of vijlen aan de klauwen. denk dat ik het hele boeltje maar verkoop en om een andere set ga.
RM01 Topicstarter 75 km Reageer

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot 407 of stel zelf een nieuwe vraag.