Mijn 406 geeft sinds gisteren het STOP-sein nadat ik de airco inschakel. Deze werkt eerst even (bij koude motor), daarna gaat het STOP-lampje branden en valt gelijktijdig de airco uit. De koelventilator (rechter vanuit bestuurder gezien) begint dan ook volop te loeien.
Vanochtend een korte rit gemaakt (2 km) zonder airco. Na een paar honderd meter gaat het STOP-lampje weer aan incl. koelventilator, bij een stoplicht weer uit incl. koelventilator. Even rijden en het lampje gaat weer aan, bij het volgende stoplicht weer uit.
Ik heb al wat gelezen over bitronkastjes en relais, maar weet niet waar te beginnen. Helaas werkt de zoekfunctie niet zodat ik niet alle berichten hierover kan lezen.
Iemand?
De motor is nog praktisch koud en staat nog onder de 70 graden als het STOP-lampje gaat branden/knipperen. Het gebeurt al vanaf de koude start en na de eerste 300 meter gaat ie al branden. Als de motor warm is blijft het lampje eigenlijk de hele tijd aan. Zelf in het stadsverkeer komt de temperatuur niet boven de 80 à 90 graden.
Normaal rijden, bijv. snelweg, dan blijft de temperatuur rond de 80 graden.
Nou, vandaag bij de dealer geweest en die heeft niets geconstateerd. Computer is uitgelezen en er was niets opgeslagen.
De foutmelding was dan ook niet meer aanwezig vandaag... Erg vreemd allemaal.
Wat ik wél merkte was dat de ventilator nog steeds bleef draaien. Na wat gerommel aan de stekker van die bruine sensor op het thermostaathuis hield die ineens op met blazen?!?! (temp was 80 graden)
Misschien gewoon slecht contact geweest...
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot 406 of stel zelf een nieuwe vraag.
Ik hoor zojuist van iemand dat het ook een te laag vloeistofpeil van de airco kan zijn. Is dit mogelijk?
Ed
Edje2537Topicstarter
speed70 km