Sinds vorige week is 2 keer mijn snelheidsmeter even uitgevallen. De snelheidsmeter viel terug naar 0, en ging na een paar seconden weer terug naar de juiste snelheid. De motor bleef gewoon goed lopen, en de toerenteller viel niet uit.
Beide keren gebeurde het (toevallig?) vrijwel op de zelfde plek op de snelweg onderweg naar mijn werk.
Uit andere berichten las ik dat de uitval van de snelheidsmeter aan de snelheidsensor op de versnellingsbak kan liggen of aan de bobine. Omdat de motor en toerenteller geen problemen vertonen denk ik zelf aan de bobine. Zou het vervangen van de bobine dit probleem verhelpen, of zijn er evt nog andere oorzaken mogelijk?
Het motortoerental komt niet uit deze sensor. Deze is alleen voor de snelheid.
Toch interessant dat het op dezelfde plek op de snelweg gebeurde. Reed je niet toevallig onder hoogspanningsleidingen door?
ik heb een zelfde 406 gehad uit 2001 en heb met dat probleem een jaar of 2 gereden. Sporadisch viel de snelheidsmeter dan heel even uit zonder verdere gevolgen. Het schijnt dat de printplaat van de kilometerteller zwak is, hiervoor zijn reparatiebedrijven en hier op problemcar is er ook al heel wat over geschreven. Als het de snelheidsensor op de versnellingsbak is zou je dagteller/ kilometerteller tijdens de storing ook moeten stoppen. Dit eerst controleren en niet zomaar onderdelen vervangen, want gissen is missen.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot 406 of stel zelf een nieuwe vraag.
Bij die van jou is het probleem de sensor op de bak. Bobine was probleem bij auto's voor 2000 ongeveer.
pieterp9094build
speed11.560 km