Porsche 911 1998: tiptronic

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1998, Brandstof: Benzine, Transmissie: Automaat, Motorinhoud (cc): 3400, Vermogen (kw): 221

Ik krijg af en toe een storing in de tiptronic.: dan blijven er 2 lampjes knipperen: bij de D en de 4 (e versnelling).
Hij rijdt dan niet lekker: hij gaat niet verder dan de 4e versnelling én hij schakelt te snel terug naar de 1e versnelling bij langzaam uitdrijven én hij schakelt niet terug van 4 naar 3 naar 2, maar opeens naar 1 bij langzaam rijden.
Iemand hier ervaring mee en weet wat het is?

Geplaatst door

melvin slaats

80 km

al 6 jaar lid

Reacties

Ik zou beginnen met het laten uitlezen van de foutcode(s) van de Tiptronic.
Dit moet dan wel gebeuren met Porsche dealer (of gelijkwaardige) apparatuur.

oldford

117.985 km

Al een paar keer gedaan en dan vinden ze wel een storing die ze er dan uit kunnen halen, maar dan gebeurt het weer. Soms na een dag, soms na een paar maanden.

melvin slaatsTopicstarter

80 km

Wat was dan die storing of storingen? Exacte tekst en nummer indien mogelijk.

N.B.: Wie las er uit? Dealer of universeel? En wat was hun mening over de uitgelezen storingen?

oldford

117.985 km

Hoi, bedankt voor je snelle reactie.
Storing zit blijkbaar in de schakelaar.
Is er nu weer uitgehaald. Indien het vaker gaat gebeuren, zal de schakelaar vervangen moeten worden

melvin slaatsTopicstarter

80 km

Ps uitgelezen door Porsche garage

melvin slaatsTopicstarter

80 km

Helaas. Zojuist dezelfde storing weer terug. Schakelaar moet vervangen worden dus. Volgens mijn garage kost de schakelaar € 349. Is dit een normale prijs?

melvin slaatsTopicstarter

80 km

Het betreft dus de schakelaar die vastzit aan de versnellingsbak

melvin slaatsTopicstarter

80 km

melvin, ik heb even mee gelezen zojuist. als ik het zo lees gaat het hier om de positie schakelaar van de tiptronic. hierdoor ziet het regelapparaat van de tiptronic niet meer in welke positie de versnellingspook staat en gaat daar door in noodloop. dit is wel iets wat vaker voor durft te komen. en een origineel porsche onderdeel kost nu eenmaal geld.

LudoN

90 km

Oplossing

Hoi, klopt ja. Toevallig is het probleem vandaag verholpen. De tiptronic bakschakelaar is vervangen. totale kosten € 400.
Bedankt voor je antwoord!

melvin slaatsTopicstarter

80 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Porsche 911 of stel zelf een nieuwe vraag.