Renault Scenic: Verwarming werkt slechter

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1996

Kan iemand mij helpen met het oplossen van het slechter werken van de verwarming. Ik heb het vermoeden dat het ligt aan het dichtslibben van de kachelradiator. Ligt die achter het dashboard?. Zo ja, welke delen van het dashboard moeten verwijderd worden? Hoe maak ik de radiator schoon? Heel erg graag een gedetailleerd antwoord. Bvd.

Geplaatst door

bonnes

115 km

al 21 jaar lid

Reacties

er is spul in handel dat je koelsyteem reinigt maarje kunt ook de kachelslangen eraf halen de radiateur doorspoelen en doorblazen je moet het dashbord eruit halen om kachelradiateur te vervangen

sarabande99

3.205 km

Worden de slangen die naar de radiateur gaan wel goed warm???
Het kan ook zijn dat de regelklep (warm/koud) niet goed werkt en dan wordtie ook niet warm!

MartijnGR

5.620 km

denk niet dat het aan de kachelradiateur of regelklep ligt,maar aan de thermostaat. verstopte kachelradiateur nog niet eerder meegemaakt. kontroleer eerst de thermostaat en de doorstrooming van het systeem . ook is het niet uitgesloten dat de waterpomp de oorzaak is (groeten van de dealer)

ARTHUR KOEMAN

640 km

Controleer inderdaad eerst de thermostaat die kan kapot zijn. De kachel doorspoelen heeft niet altijd zin er stroomt dan wel water doorheen, maar dit wil absoluut niet zeggen dat er niet een deel van de kachel verstopt zit. De opbrengst is dan dus te weinig. Ook kan het zijn als je pas geleden koelsysteem hebt ververst, dat nu de kachel dichtslibt. Ennuh Arthur... van de dealer en dan nog nooit van een verstopte kachel gehoord bij renault...??

Snoof

1.105 km

Ik denk dat ik maar eerst even een werkplaatshandboek koop. Dan weet ik misschien beter waar de slangen van de radiator, regelklep, thermostaat zich bevinden. Ik kan wel de hele handel (dashboard) open gooien en dan kom ik er misschien wel achter, maar misschien weet iemand welk deel ik van het dashboard kan verwijderen om bij de radiateur te komen. Of moet de hele handel eruit? (Hoeveel werk?) Want dat is misschien iets wat ik als particulier wel in afzienbare tijd(in een weekend) kan doen. Een thermostaat of regelklep controleren lijkt mij meer iets voor een dealer.
En Henk, waar kan ik die reinigingsvloeistof kopen?
Trouwens, geweldig zo snel al reacties met bruikbare tips.

bonnesTopicstarter

115 km

het is een bekendekwaal van renault dat de kachelradiateurs dicht of doorroesten

sarabande99

3.205 km

alleen niet bij een scenic

ARTHUR KOEMAN

640 km

Bij geen enkele renault als je koelvloeistof regelmatig ververst.

geert3496

6.475 km

als de kachelradiateur vernieuwd moet worden hoeft het dasboard er niet uit bij een scenic .gaat op de zelfde manier als bij een laguna

ksie

5.845 km

Als beide slangen die door het schutbord naar de kachel radiateur lopen beide warm zijn, is dat dan een teken dat de radiateur verstopt is?

minne7916

1.090 km

natuurlijk niet ,dat is een teken dat de waterpomp werkt

sarabande99

3.205 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Scénic of stel zelf een nieuwe vraag.