Seat Ibiza: variable toerental

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1999, Brandstof: Benzine, Motorcode: 1.4 VIGO

Beste forumleden,

het valt me al een langere tijd op dat als ik een lange afstand rij met mijn auto of als mijn auto op temperatuur is, dat de toeren van mijn auto erg schommelt als ik wacht voor een verkeerslicht.

Normaliter heb ik een stationair toerental van ong 1000RPM
Als het blok warm is dan schommelt de toerental tussen 1000RPM en 800RPM.

Zou er een lekkage kunnen zijn bij de lucht inlaat systeem o.i.d dat de auto valse lucht hapt?
Hoe kan ik testen of er een lekkage zit?

Alvast bedankt.

Gr Mark

Geplaatst door

M4RK7C6

740 km

al 14 jaar lid

Reacties

Even het gasklephuis goed schoonmaken en opnieuw inleren, dan ben je er waarschijnlijk al vanaf.
zelf heb ik de "deo test" al gedaan, om te kijken of er een lekage in de luchtinlaat systeem zit, dit is (gelukkig) niet het geval.

ik heb niet zo heel veel verstand van auto's pas sinds een korte tijd durf ik wat aantal kleine reparaties zelf te doen, een gasklephuis schoonmaken, is dat iets wat een leek zelf kan of kan dit beter uitbesteed worden aan een professional?
M4RK7C6 Topicstarter 740 km Reageer
Het schoonmaken zal wel lukken met wat uitleg, maar het inleren moet met behulp van een diagnosetester.
Probleem niet meer van toepassing, heb ondertussen een andere auto.

Probleem kan gesloten worden, bedankt voor de hulp.
M4RK7C6 Topicstarter 740 km Reageer

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Seat Ibiza of stel zelf een nieuwe vraag.