Goedemorgen!
Heb een toyota corolla 1.3 16v 4E-FE staan uit 93. Uit de oude doos, maar zeer nette wagen met weinig km's etc.. en klant is er gehecht aan... echter heeft deze nu een klein maar zeer vervelend probleem. Af en toe bij afremmen lijkt hij onder zn normale stationaire toerental te gaan.. wat te pruttelen.. en dan valt dan weg. Het lijkt trouwens dat ik de klacht vaker kan oproepen door achteruit de rijden en af te remmen. Kan toeval zijn.. maar toch. Hij gaat onder zijn normale toerental.. begint wat te schudden.. en reageert dan ook iets minder snel op het gas lijkt het wel (je moet erg snel zijn om gas te geven.. want anders helpt dat niet meer). Tot zover de klacht.
Wat al gedaan :
-gasklep schoongemaakt.
-ontsteking nagelopen, schoongemaakt (contacten verdeelkap = is niet super meer.. maar loopt normaal wel erg netjes nog.. geen scheuren etc.. wel beetje contacten ingebrand)
-stationaire regelklep aan zijkant spruitstuk (deze tikte eerst nogal opvallend! ) uit elkaar gehad en schoongemaakt ) tikken is nu niet meer opvallend. En je merkt ook dat er geregeld wordt.. dacht probleem gevonden te hebben.. maar helaas... hij doet het nog steeds :(
-vacuumslangen nagelopen
iemand mss nog een idee? Zou de stationaire klep echt kapot kunnen zijn? Of zou het iets anders kunnen zijn? Zou het zelfs kunnen mss dat de automaat wat teveel kracht uitoefent op de motor (blijft "plakken" ) en daardoor de motor het niet trekt? ECU of bedradings probleem? Wagen heeft denk ik net meer als een ton gelopen en altijd goed op gepast. Heb hem al ruim 15j in onderhoud en de wagen heeft eigenlijk nooit een noemenswaardig mankement gehad.
Grtz Hans
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Toyota Corolla of stel zelf een nieuwe vraag.
Hoe is de staat van de bougie's ?
Zorg eerst dat je basiszaken in orde zijn.