Volkswagen Passat: EGR lek, wat nu?

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2000, Brandstof: Diesel, Motorcode: 1.9TDi AJM

De EGR van mijn Passat vertoond veel olie lekkage verschijnselen.
Een foto maken lukte niet vanwege het gebrek aan licht, maar op internet heb ik onderstaande foto gevonden die zo van mij EGR gemaakt had kunnen zijn.

Hij lekt vooral aan de slangkant en de onderkant.
De slang die de hoek van 90 graden maakt (links van de EGR op de foto) lijkt me ook nogal uitgerekt.
Wat kan ik het beste doen?


[url=http://postimage.org/image/t4avebbg5/][img]http://s10.postimage.org/t4avebbg5/EGR.j...[/img][/url]

Geplaatst door

bobbes

3.070 km

al 22 jaar lid

Reacties

kijken waar de olie vandaan komt. Dikke kans uit de turbo. Check of de as niet teveel speling heeft.

Heb er 2 weken terug nog eentje gereanimeerd die een kapotgelopen turbo had. Was een aardige kostenpost, intercooler kan ook gelijk de schrootbak in en je hebt een behoorlijke schoonmaakklus te pakken. (totale inlaattraject van luchtfilterbak tot en met inlaatspruitstuk mag uit elkaar en kun je schoon gaan zitten maken)

audia4

28.170 km

EGR soms afgedopt ??

Gr. paul

P. Kelder

99.170 km

@AudiA4
Hoe controleer ik de speling op de turbo

@P.Kelder
De EGR is inderdaad afgedopt, maar dat is ie al jaren.

bobbesTopicstarter

3.070 km

bobbes

Dit probleem zweten van de EGR heeft niet direct iets met een defect aan turbo te maken.
Ik kom het bij meerdere voertuigen tegen en hebben allemaal geen Turbo probleem.

Zelfs mijn eigen Audi heeft het en is een jaar geleden van een nieuwe aangepaste turbo voorzien.

Gr. paul

P. Kelder

99.170 km

Dus lekken gewoon accepteren is je advies ?

bobbesTopicstarter

3.070 km

Olie is afkomstig van de carterventilatie, niks aan doen.
Af en toe een lapje langs halen alhoewel ik het wel een smeerboel vind.

Gr. paul

P. Kelder

99.170 km

Klopt het wel dat ik daar ongeveer de hoeveelheid olie van een hele peilstok van min tot max kan verliezen in minder dan 10.000 km ?

bobbesTopicstarter

3.070 km

kan iemand mijn vorige vraag beantwoorden aub.

bobbesTopicstarter

3.070 km

Is dus ongeveer 1 liter op 10.000km. Das netjes voor vw maatstaven maar wat je daar ziet is niet wat hij verbruikt, is gewoon het normale olieverbruik. Zou er indd zoals Paul al zegt een doekje of bus remmenreiniger overheen halen en lekker zo laten.

ricky

55.545 km

oplossing is inmiddels de pakking regelmatig vervangen
Door de hoge druk die er doorheen loopt lijkt de pakking redelijk snel te verslijten

bobbesTopicstarter

3.070 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Passat of stel zelf een nieuwe vraag.