Hallo,
Het volgende probleem doet zich voor bij mijn Passat.
Bij het schakelen naar een volgende versnelling, gaat op het moment wanneer ik het gas loslaat en de koppelling indruk het toerental eventjes omhoog en dan langzaam naar beneden.
Dit geeft een zeer vervelend effect op het rijgedrag wanneer je de koppeling op laat komen.
Echter wanneer ik het gas pedaal los laat en 1 a 2 seconden wacht en dan de koppeling indruk, zakt het toerental wel in 1 keer.
De koppeling zit vrij hoog en deze Passat is uitgevoerd met gaskabel.
Zelf denk ik richting vacuumslangen en/of temperatuursensor..??
Kilometerstand: 72.500km.
Wie kan mij helpen....
Altijd al gehad of is het "probleem" nieuw?
Er zijn motoren die bewust zo zijn afgesteld door de fabrikant in verband met milieu-regels.
Dit wordt gedaan om de nox-uitstoot te verlagen.
[quote=oldford]Altijd al gehad of is het "probleem" nieuw?
Er zijn motoren die bewust zo zijn afgesteld door de fabrikant in verband met milieu-regels.
Dit wordt gedaan om de nox-uitstoot te verlagen.[/quote]
Deze auto is nu een jaar in mijn bezit,zolang heeft hij ook stilgestaan(af en toe een ritje),bij de vorige (1e) eigenaar heeft hij ook een jaar stilgestaan.
Het verhoogde toerental bij elke schakeling was het eerste wat mij opviel bij de testrit en dat de koppeling vrij hoog opkomt.
Zelf denk ik dat dit altijd zo geweest is,ik vermoed dat er altijd zo gereden is waardoor de koppeling al bijna versleten is,anders kan ik niet verklaren waardoor deze heel hoog opkomt.
Elke keer als je het gaspedaal loslaat,koppeling in en schakelt daarna koppeling op laten komen slipt hij eventjes op het moment van verhoogd toerental.
Je kan het beste gas los, koppelling in en dan 3 seconden wachten en dan de koppelling laten komen.
Of ik laat eerst het gas los bij 80 km. in de 4 e versnelling, laat hem ongeveer 2 a 3 seconden op de motor "afremmen" met mijn voet van het gaspedaal en druk dan de koppeling in, dan valt wel het toerental in 1 keer terug zoals ik gewend ben en ook veel prettiger vind rijden.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Passat of stel zelf een nieuwe vraag.
controleer je kopplingspedaalschakelaar eens, vermoed dat daar het probleem zit.
grts kris
krisjebuild
speed1.245 km