auto
close

Word Nu Gratis Lid van Problemcar.nl! 🚗💡

👉 Waarom lid worden?

Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!

Gratis lid worden

Volvo 480 1995: Relais stoelverwarming

schedule Aangemaakt op 04-01-2026 om 09:27
Bouwjaar: 1995, Brandstof: Benzine, Motorcode: B18FT 107, Motorinhoud (cc): 1800, Vermogen (kw): 90

De stoelverwarming van mijn 480GT doet het niet. Als ik de verwarming aanzet, dan branden de lampjes wel, maar onder de stoelen meet ik geen stroom. Ik vermoed dat de relais stuk is (ik kan geen defecte zekering vinden, of die van de stoelverwarming moet op een plek zitten die ik niet kan vinden). Wie weet waar de relais van de stoelverwarming verstopt zit en hoe ik er het gemakkelijkst erbij kan komen?

Geplaatst door

Wing64 +80

al 3 weken lid

Reacties

Wellicht helpt deze link je verder.

https://www.volvo480register.nl/reg-doc/...

vr.gr. Theo

vermoed eerder dat het matje defect is onder de stoel kun je meten of er stroom aan komt.

Highway +1700
badge

3 weken

Zoals ik schreef: ik heb onder de stoelen gemeten. Daar meet ik geen stroom. Het ligt niet aan de matjes. Mijn auto heeft nog maar 92.000 km's gereden. De stoelen zijn maar beperkt gebruikt geweest. Het zit volgens mij in de electronica. Als iemand weet waar de relais zit, dan zou dat heel fijn zijn. Het zou ergens onder het dashboard, in de buurt van de radio moeten zitten, maar ik kan hem niet vinden (wellicht wel als ik het dashboard helemaal zou demonteren, maar dat wil ik alleen doen als ik zeker weet dat het daar zit).

Wing64 +80

3 weken

Kun je het niet halen uit het schema? Kijk straks thuis even in de docu van Theo

Highway +1700
badge

3 weken

c8 is denk ik het relais of de houder voor de schakelaars.pag 95 van het docu d4 en d2 zijn na mijn idee de schakelaars. Pag 94 geeft het schema en het lijkt er op dat er geen relais zit. Ik zou eens meten bij de schakelaar. je lampje brand en die krijgt spanning en gaat ook naar punt 3 op de schakelaar en moet dan op 2 uitkomen.

Highway +1700
badge

3 weken

Vandaag heb ik wat zaken doorgemeten.
- als ik 12V rechtstreeks op de matten van de stoelen zet, dan wordt de stoel heerlijk warm. De elementen zijn dus goed.
- als ik ga meten tussen 1 en 3, dan meet ik ongeveer 12V. Maar, als ik op 1 en 2 ga meten, dan komt er niks door. Ook niet als ik de schakelaar aanzet. En nu het vreemde: als ik 2 en 3 kortsluit, dan krijg ik onderaan de stoel nog altijd geen stroom.

Wie kan mij helpen met de juiste tips? Ik heb sterk het gevoel dat er ergens een zekering of een relais moet zitten. Maar waar zit het?

En als ik die niet kan vinden. In hoeverre kan het kwaad om een by-pass te maken door rechtstreeks stroom op de verwarmingselementen te zetten (met een aparte schakelaar)?

Wing64 +80

2 weken

Is zekering 20 wel goed? Hierop staan ook de achteruitrijlichten.

vr.gr. Theo

Hallo Theo,

"helaas"wel. De achteruitrijlichten doen het gewoon. Alles aan de auto werkt. In heb alle zekeringen die in het kastje linksonder zitten doorgemeten. Ze zijn allemaal heel. Ik vraag mij af, of iemand in het verleden, met bijvoorbeeld de inbouw van de carkit of het alarm wellicht iets verkeerd gedaan heeft waardoor de stroomvoorziening ergens onderbroken is. Maar het vreemde is dus sowieso dat zelf als ik de contacten 2 en 3 met elkaar doorverbind, dat de stoelverwarming het dan nog steeds niet doet.

Wing64 +80

2 weken

Als je met contact aan meet tussen 3 en een goede massa van de auto zou je 12 volt moeten meten. Met de stoelverwarmingsschakelaar aan zou je tussen 2 en een goede massa van de auto 12 volt moeten meten.
Door alleen 12 volt op 2 te zetten kan je testen of de verwarmingselementen dan wel werken en de massa van de elementen dus goed is.
Ik weet niet hoe de thermostaten in dit geheel geschakeld zitten en of dit een oorzaak kan zijn. Lijkt me niet omdat er voor iedere stoel een eigen thermostaat lijkt te zijn.
vr.gr. Theo


vr.gr. Theo

Ik heb 12V kunnen meten met een goede massa en nr. 3. Op nr. 2 meet ik geen 12V. De massa zou hier wel goed moeten zijn omdat de lampjes wel branden? Ik zou dan denken dat de schakelaars niet goed lijken te werken? Maar ik heb vervolgens 2 met 3 doorverbonden (wel voor de zekerheid met een zekering ertussen), maar vervolgens doet de verwarming het dan nog altijd niet. Ik meet dan onder de stoel ook geen stroom. Zou het dan een massa probleem kunnen zijn? Zo ja, waar zou dat probleem mogelijk kunnen zitten?

Wing64 +80

2 weken

meet de draad eens door van af de schakelaar tot onder de stoel?

Highway +1700
badge

2 weken

Ok. Ik ga dat eens doormeten. Bedankt tot zover.

Wing64 +80

2 weken

Het is de laatste tijd een beetje te koud om de schuur in te gaan om te klussen, Ik wacht even totdat het weer iets meer boven nul komt ..

Wing64 +80

1 dag

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volvo 480 of stel zelf een nieuwe vraag.