Ik heb sinds vanmiddag een storing in het ABS systeem, terwijl ik 's ochtends dit nog niet had. Als ik de auto start, dan gaat de ABS lamp even uit om meteen weer aan te springen en te blijven branden. Ik heb dan nog niet gereden, mag ik daarmee uitsluiten dat het te maken heeft met een gebroken ABS ring? Ik heb in het begin dat ik de auto had (ruim 7 jaar terug) eerder een gebroken ring gehad. Dit was te merken door een "kreunend" rempedaal bij bijna stilstand tijdens remmen. Dit heb ik nu niet.
Ik heb e.e.a. gelezen hier op het forum, en begrijp dat in de meeste gevallen de oorzaak zou zijn dat een van de voorste sensoren defect is. Deze zouden door te meten zijn met een multimeter op Ohm stand. Graag zou ik weten welke weerstandwaarden "normaal" is. Ook zou ik graag weten waar ik het beste kan meten (bijv. connector) en waar de connectoren zitten (zonder een halve auto te moeten strippen) om de weerstand te kunnen meten van zowel voor als achter sensoren.
Ik wil de storingscode uitlezen, maar heb geen consult. Ik weet dat dit ook kan middels een alternatieve knippermethode van de dashbordlamp. Graag zou ik weten hoe dit in zijn werk gaat, aangezien dit anders is dan bij de motormanagement, waarmee ik een defecte lmm heb kunnen opsporen.
Kunnen er, naast een defect in de sensor en draadbreuk, andere oorzaken aangewezen kunnen worden wat dit "probleem" veroorzaakt? Ik zit hierbij te denken aan te hoge overgangsweerstand a.g.v. vocht/ corrosie of vervuiling van sensor.
In afwachting van de reacties, eventueel begeleid met afbeeldingen etc.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Nissan Primera of stel zelf een nieuwe vraag.
Dan wordt het voor jou en voor ons geen raadspelletje...
Gr. paul