Volkswagen Golf III: warm slecht aanslaan

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1996, Brandstof: Diesel, Motorcode: 1.9 td

Moi, even een vraag over warm slecht aanslaan( koud dus geen probleem)
ik weet dat dit al vaker besproken is, maar wat is nu precies de oorzaak, dat hij warm slecht aanslaat, en dit door de startmotor veroorzaakt wordt.
Als hij warm is en even gestaan heeft, slaat hij moeilijk aan,dit duurt ongeveer 10 seconden.
Je kunt horen dat de startmotor eerst langzaam draait, en later sneller, je krijgt dan ook een brandstofreuk.
Ik wou graag weten waarom de startmotor dus eerst langzaam gaat draaien, dit zou veroorzaakt worden doordat inspuitwaarden anders zijn bij warme motor, ik snap dat die waarden dan anders zijn, maar waarom gaat de startmotor dan eerst te langzaam, en later wel op goeie snelheid draaien?
Kan p. kelder daar een antwoord op geven, of iemand anders
Alvast bedankt
MVG T

Geplaatst door

tokkie 1

1.440 km

al 17 jaar lid

Reacties

Vermoedelijk is de motor verzopen , door lekkende verstuiver/s. of foutieve injectie hoeveelheid door een defecte temperatuursensor.
Motor moet eerst de overtollige brandstof kwijt , waardoor deze langzamer draaidt door meer tegendruk.
Tempsensor zit in de bovenste waterslang.

kaleido 1

158.400 km

oke, bedankt
Gr. T

tokkie 1Topicstarter

1.440 km

Slecht contact ergens in de kabel naar startmotor of massakabel, of starter vervuild en/of versleten.
Als het starttoerental te laag is gaat hij niet aan, is zo geprogrammeerd, bij koude motor is die blokkade uitgeschakeld. In dat geval startmotor vervangen.
Kan je testen door voor het warm starten de stekker van de temp. sensor los te doen. Dan zal hij wel normaal starten.

Hendrik4290

10.310 km

Oke, bedankt voor het antwoord, dan wordt het een nieuwe startmotor
Gr. T

tokkie 1Topicstarter

1.440 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Golf of stel zelf een nieuwe vraag.