Hallo bij een 406 1800 8 klepper,is het juist dat de 1e cilinder aan het vliegwiel zijde zit,en klopt het ook dan dat de kleppen van de eerste cilinder dicht moeten staan dus de twee nokken moeten uitterst boven staan als de borg pennen in de krukas en nokkenas zitten.
Volgens mij zit de eerste cylinder aan de distributiezijde.
Verder klopt het wel.
mvg,
Hans
Hoi Oldtimer ,
zou je deze man verder willen begeleiden , want van Peugeot heb ik wat minder ervaring.
mvg,
Hans.
Ik heb vandaag de kop eraf gehaald,de nokkenas heb ik geblokeerd maar de krukas niet,toen ik de kop eraf haalde stonden de zuigers inderdaad halverwege,moet de zuiger van de eerste cilinder niet in de bovenste dode punt staan zoals bij andere auto's.Daarom vond ik het zo raar.
Nou ik geloof niet dat het mechanisch is want de kleppen en overige zijn nieuw,ik heb alles schoon gemaakt,inlaat spruitstuk inwendig brand schoon gemaakt,stationaire regelaar schoon,en ga zo maar door,wat ik wel merkte dat onder het rijden bij een constante snelheid bijv;100 dat die af en toe een kleine onderbreking heeft verder rijdt de auto perfect.Nu ga ik even naar de schuur en begin voor controle,compressie te meten en de kabels om wisselen.
Ik heb geprobeerd de kabel van de 2e cilinder op de 3e te zetten maar dat gaat niet omdat die te kort is,ik heb ze getest met een stroboscoop lamp en wat meer gas gegeven zodat de licht flits continu is met als resultaat dat de 2e bougie kabel onderbroken wordt,dat kun je ook horen in de uitlaat.Altijd als de flits wordt onderbroken krijgt die een heel lichte plof in de uitlaat.Trouwens de kabels zijn iets meer als een half jaar oud en ik zie ook geen vonken lekken de bougies zijn niet nieuw.Kunnen ze in de garage zien bij het uitlezen of de bobine inorde is.Ik heb ook even de compressie gemeten die was op alle 4 de cilinders 14,3- 14.5.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot 406 of stel zelf een nieuwe vraag.
ja
John5711build
speed5.025 km