Goedemiddag,
Zojuist heb ik van een volvo v40 de olie en het oliefilter gewisseld. Vervolgens met de Delphi 150 de service gereset.
Ik lees echter dat de dealer de oliepeilsensor reset middels VIDA.
Ze laten dus "alles" er uit lopen, kieperen er exact 5.2L olie in en resetten de sensor.
Er moet 5.2L in, maar er wordt ook gezegd dat het oliepeil niet tot maximaal mag i.v.m. mogelijke diesel in de olie.
Nu kan ik de sensor uitlezen en krijg ik 33.55mm als waarde te zien, maar ik heb geen referentiewaarde.
Kortom, hoeveel mm zou het moeten zijn? Ik heb sinds de oliewissel geen sensor reset gedaan en ik wil weten wat het juiste niveau is.
Als je er 8 liter in gooit en je reset de sensor dan vind de auto dat ook prima en neemt hij bij wijze van spreken die 8 liter als max aan en alles er onder als te weinig olie.
Dat zou betekenen dat ze of exact meten wat er uit komt bij een wissel en exact dat terug doen hopende dat er nog voldoende of niet te veel in zat.
Met een sensor reset is dat toch weer de waarheid.
Wie kan mij wat wijzer maken m.b.t. digitale peilstokken?
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volvo V40 of stel zelf een nieuwe vraag.
Doe er dus altijd de geadviseerde hoeveelheid in. Als je er een liter teveel in doet wordt dat dus pas na een paar starts zichtbaar.